Adatepe isimli bir vaha, Bördübet adında bir cennet

29 Mart 2017
Adatepe, Çanakkale
Kaz Dağları ve Edremit Körfezi manzarasına hâkim bir konumda bulunan Adatepe, SİT alanı içinde bulunduğundan Türkiye’nin en iyi korunmuş köylerinden biri. Göz kirliliğine sebep olur diye binalarda klima ünitesine bile izin verilmiyor. Burası adeta kurtarılmış bir bölge, çoğu Rumlardan kalan 550 evin büyük bir kısmı restore edilmiş.
Devamını oku...

Lüks Seyahatin Adreslerinden Biri: Şeyseller

21 Şubat 2017
Şeyseller
Bakir bir güzellik, dalış için mükemmel yerler, ilginç kuş ve tropikal balık türleri ile benim için huzur kelimesinin karşılık bulduğu yerlerden biri Seyşeller. Hint Okyanusu’ndaki Seyşeller, granit ve mercan adalarından oluşuyor ve bazıları sadece birkaç kişinin sığabileceği büyüklükte! Birçoğu öyle küçük ki üzerinde bulunduğunuz süre içinde adanın tapusu size aitmiş hissi yaratıyor.
Devamını oku...

Avrupa'nın Lüks Kayak Merkezleri

14 Şubat 2017
Cortina, İtalya
Eğer sinema tutkunuysanız geçtiğiniz sokaklar size tanıdık gelebilir. Cortina d’Ampezzo aralarında bir James Bond filmi olan “Yalnız Gözlerin İçin” ve Pembe Panter’in de olduğu pek çok filme dekor olmuş. 16. yüzyıldan itibaren uzun süre Avusturya’nın yönetiminde kalmış. Ancak bu bile lisanın Almanca olmasını sağlayamamış. I. Dünya Savaşı sonrası Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun dağılması ile yönetim İtalyanlara geçmiş. 20. yüzyıldan itibaren İtalyan elitlerin dikkatini çekmeye başlamış. II. Dünya Savaşı nedeniyle iptal edilen kış olimpiyatları 1956 yılına kısmet olmuş. Bu tarihten sonra da Cortina’yı tutmak mümkün olmamış. UNESCO’nun Dünya Mirası Listesi’ne alınan Güney Alpler’in Dolomitler bölgesine kurulduğu için “Dolomitler Kraliçesi” adı uygun görülmüş. 12 ayrı kayak alanı ile dünyanın en büyüklerinden biri.
Devamını oku...

Aspen’de Şımartan Kış

26 Ocak 2017
Snowmass, Aspen
ABD’de kayakseverlerin en gözde yeri; yılın 300 günü güneşle yıkanan, toplam 65 milli park, orman ve eyalet parkından oluşan, 26 ünlü kayak merkezine sahip olan Kolorado. Üstelik yapılacak tek şey kayak değil; Grand Junction’da chardonnay veya merlot üzümlerinden yapılan yerel şarapların tadına bakabilir, Gleenwood Springs ve Hot Sulphur Springs’deki kışın da açık olan sıcak su banyolarına gidebilirsiniz. Bu bölge gurmeler için de bir cennet, sadece Aspen’de dünyaca ünlü şeflere ait 150 bar ve restoran var. Dünyanın en pahalı evlerinden biri de Kolorado’nun en tanınmış kayak merkezi Aspen’de bulunuyor. Suudi Arabistanlı Prens Bandar bin Sultan’a ait evin değeri 135 milyon dolar. 32 odalı, 5,200 m2’lik malikane “Hala Ranch” adını taşıyor ve Beyaz Saray’dan bile büyük!
Devamını oku...

Maldivler

19 Aralık 2016
Maldivler
En göz kamaştıran mavi, palmiyeler, gökyüzünde tembelce dolaşan bulutlar. Resimlerde gördüğünüz ve hayalinizde yaşattığınız her şey ve daha fazlası var Maldivler’de. Gerçekten rüya gibi o yüzden balayı için en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor.
Devamını oku...

Su damlasında gizli sağlık

19 Aralık 2016
Maria Worth, Avusturya
Lüks ve sağlığı birleştiren anlayışla sunulan tatilin adresi olan spa’lar, bir nevi arınma terapisi ya da gündelik streslerden kaçış gibi görülüyor. Hem ülkemizde hem de dünyada giderek daha çok insanın ilgi odağına giren bu merkezler, sağlık turizmi çarkının da en büyük dişlisi. Aslında spa merkezleri modern çağın hediyesi olsa da insanların sudan gelen sağlığın peşine düşme hikayesi epey eski. Suyun şifa kaynağı olarak kullanılışı kaplıcalar, hamamlar, havuzlar gibi birçok farklı şekilde göstermiş kedini tarih boyunca.
Devamını oku...

Avrupa’yı Noel pazarlarının coşkusu sardı

15 Aralık 2016
Prag, Çek Cumhuriyeti
Aralık ayının gelişi, Avrupa’daki Noel pazarlarının ışıltısının başlaması demek. Geleneksel el sanatlarından yerel lezzetlere, tasarım ürünlerden kült yılbaşı süslerine kadar ne ararsanız bulabilirsiniz. Noel pazarları sadece alışveriş buluşması değil; Avrupa’nın görkemli mimarisiyle birleşen masalsı bir yolculuk…
Devamını oku...
LEXUS ile
L Ü K S E   Y O L C U L U K
© 2016 LEXUS
www.lexus.com.tr